Łagodna jesień i początek zimy.
avatar

Po dwóch ostrych zimach z jakimi mieliśmy do czynienia w ubiegłych latach, pogoda w tym roku uraczyła nas bardzo pogodną jesienią i łagodnym początkiem zimy. Cieszą się drogowcy i kolejarze, kierowcy samochodów i pasażerowie komunikacji publicznej. Władze miast i zarządcy dróg zacierają ręce, gdyż powstają duże oszczędności na utrzymaniu zimowych dróg. Również dla gospodarstw domowych łagodna zima oznacza duże oszczędności w budżecie domowym, niezależnie od tego czy mieszkamy w domu jednorodzinnym czy też w bloku .

W czasie lżejszej zimy wydajemy zdecydowanie mniej na ogrzewanie, i oszczędności mogą być naprawdę spore. Co prawda zima astronomiczna jeszcze się tak naprawdę nie rozpoczęła, ale i tak powinniśmy mieć powody do zadowolenia. W ubiegłym roku mieliśmy niskie temperatury już od września, a zima uderzyła już w listopadzie i była długa i dosyć ostra. Nawet jeżeli miesiące styczeń i luty będą mroźne to i tak obecny sezon grzewczy 2011/2012 będzie korzystniejszy od 2 poprzednich. Zresztą znawcy tematu twierdzą, że w naszej szerokości geograficznej 3 ostre zimy z rzędu nigdy się nie wydarzyły i prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest raczej nieduże.

Dodatkowa korzyść łagodnej zimy i dodatnich temperatur to możliwość kontynuowania sezonowania drewna w mniej sprzyjających zimowych miesiącach. Jeżeli komuś się wydaje, że drewno nie przesycha w czasie zimy to jest w błędzie, przesycha ale nie tak efektywnie jak latem. Dodatnie temperatury w zimie w połączeniu z silnymi wiatrami mogą sprawić, że będzie przesychać całkiem dobrze – pod warunkiem, że właściwie je zabezpieczymy przed wpływem opadów atmosferycznych …

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarz

You must be logged in to post a comment.