Drewno kominkowe w teorii i praktyce.
avatar

Wystartowała strona www.kominkowe.info, która poświęcona jest tematowi drewna opałowego przeznaczonego do opalania kominka,  popularnie zwanego drewnem kominkowym. Celem strony kominkowe.info jest dostarczenie fachowej wiedzy i praktycznych porad na temat drewna kominkowego.

Drewno jest najstarszym materiałem energetycznym wykorzystywanym przez człowieka. Nasi praprzodkowie zbierali przed tysiącami lat chrust w lesie i ogrzewali się przy ogniskach i prowizorycznych paleniskach. Wraz ze wzrostem znaczenia rolnictwa a później także przemysłu, obszary leśne kurczyły się coraz bardziej, a drewno  opałowe zostało zastąpione węglem, gazem, olejem i innymi surowcami kopalnymi. W ubiegłym stuleciu wykorzystywanie drewna dla celów energetycznych było uważane za pewien rodzaj zacofania. W dzisiejszych czasach wszyscy zdają sobie sprawę z ograniczonych zasobów kopalin, a rola drewna i biomasy nabiera nowego znaczenia. Obecnie posiadamy coraz lepiej izolowane termicznie domy oraz technologie spalania o wysokiej sprawności, do których zalicza się również kominek. Wszystko to sprawia, że drewno jest uznawane dzisiaj za nowoczesne i wartościowe źródło energii odnawialnej.

Na stronie kominkowe.info zostały zebrane i przedstawione podstawowe informacje będące pomocą w rozpoznaniu i wyborze odpowiednich gatunków drewna, zakupie i pomiarze drewna kominkowego, przygotowaniu drewna do palenia. Treść strony jest nieustannie poszerzana o nowe informacje, zdjęcia oraz funkcje.

Ambicją autora strony jest stworzenie miejsca, w którym posiadacze kominków i nie tylko będą mogli zasięgnąć fachowych informacji, ale również podzielić się swoimi opiniami, doświadczeniami oraz zdjęciami. Strona www.kominkowe.info to miejsce w sieci, do którego warto wracać.

Abstrachując od tematu drewna kominkowego chciałbym pochwalić się również innym prywatnym blogiem, którego treść traktuje na temat miasta Kalisz Pomorski.

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarz

You must be logged in to post a comment.